Kategória: Aktuality

1. júna 2023

Podcast s doktorkou Sokolovou: Ako nám umelá inteligencia pomáha vyhodnocovať riziko šírenia nákaz

Nemocnice generujú obrovské množstvo dát. Na ich selektovanie a vyhodnocovanie personál nemá kapacitu, a tak v tom nachádza uplatnenie umelá inteligencia.

(viac…)

31. mája 2023

Fakultná nemocnica Trnava pre absolventov a záujemcov o prácu organizuje deň otvorených dverí

Fakultná nemocnica Trnava otvára svoje dvere pre absolventov stredných a vysokých škôl so zdravotníckym zameraním, ale aj pre všetkých záujemcov o prácu v nemocnici.

V rámci DOD sa budú záujemcova môcť oboznámiť s prácou v nemocnici, spoznajú jednotlivé oddelenia a taktiež sa budú môcť spýtať na to, čo ich v rámci jednotlivých oddelení a kliník zaujíma. Na každej klinike a oddelení sa bude záujemcom venovať lekár a sestra, ktorí ich prevedú pracoviskami.

Deň otvorených dverí sa bude konať 7. júna od 10:00 a registrácia bude prebiehať v novej budove PCHD v deň konania.

HARMONOGRAM DOD:
– 10:00 – 10:30 Chirurgická klinika
– 10:30 – 11:00 Gastroenterologické oddelenie
– 11:00 – 11:30 Onkologická klinika
– 11:30 – 12:00 Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie
– 12:00 – 12:30 KAIM
– 12:30 – 13:00 Rádiologická klinika

Záujemcovia môžu prejsť všetky oddelenia, ktoré sú uvedené vyššie alebo iba na konkrétne oddelenie, ktoré ich zaujíma.

DOD JE URČENÝ PRE ZÁUJEMCOV O POZÍCIE:

– lekár
– sestra
– rádiologický technik
– fyzioterapeut
– sanitár a PPVZ


Fakultná nemocnica Trnava patrí medzi najväčších zamestnávateľov v kraji a je najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v trnavskom kraji. Na 641 lôžkach odlieči viac ako 20 tisíc pacientov ročne.

30. mája 2023

Workshop pre pôrodnicu: starostlivosť o ženu z pohľadu pôrodnej asistencie

Naše pôrodné asistentky, lekári a sestry sa vzdelávajú a dopĺňajú svoje vedomosti o inovatívne a alternatívne spôsoby starostlivosti o ženu počas  pôrodu.

(viac…)

11. mája 2023

Fakultná nemocnica Trnava vysúťažila projektanta výstavby novej nemocnice

Fakultná nemocnica Trnava spravila významný krok pre výstavbu novej nemocnice. Tento týždeň nemocnica podpísala zmluvu o dielo na projektovú dokumentáciu stavby. Do súťaže sa zapojili tri subjekty, pričom najlepšiu ponuku predložil subjekt z Českej republiky, spoločnosť CASUA a. s..

(viac…)

25. apríla 2023

Svetový imunizačný týždeň: Nepodceňujme význam očkovania

Od 24. – 30. apríla prebieha Svetový imunizačný týždeň, ktorého cieľom je zvyšovanie povedomia o význame imunizácie pri prevencii chorôb a ochrane života.

(viac…)

17. apríla 2023

Svetový deň hemofílie: Na Slovensku hemofíliou trpí približne 7 000 ľudí

Dnes si pripomíname Svetový deň hemofílie. Ide o vzácne, avšak závažné ochorenie krvi, ktoré sa prejavuje poruchou zrážania krvi.

(viac…)

24. marca 2023

OZNAM

Fakultná nemocnica Trnava pozastavuje od 3. apríla 2023 plánované operačné výkony z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie Oddelenia centrálnej sterilizácie FN Trnava. Akútne operačné výkony, intervenčné výkony, onkologické výkony a biologická liečba budú naďalej zabezpečené. Ďakujeme za pochopenie.

17. marca 2023

Svetový týždeň glaukómu vo FN Trnava


Tím Oftalmologického oddelenia Fakultnej nemocnice Trnava sa zapojil do Svetového týždňa glaukómu, a to v podobe skríningového merania vnútroočného tlaku. Mnohých výsledok prekvapil a musia navštíviť očného lekára.

(viac…)