Kategória: Tlačová správa

23. októbra 2020

AKTUÁLNA SITUÁCIA VO FN TRNAVA: UPRAVUJÚ SA PRAVIDLÁ PRE SPREVÁDZAJÚCU OSOBU PRI PÔRODE

Fakultná nemocnica má hospitalizovaných 27 pacientov na COVID oddeleniach, pričom na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených 8 pacientov. Menia sa aj pravidlá pri sprevádzajúcej osobe pri pôrode.

(viac…)

16. októbra 2020

Fakultná nemocnica Trnava reprofilizovala ďalšie lôžka pre COVID pacientov

Fakultná nemocnica Trnava reprofilizovala ďalšie lôžka pre pacientov s COVID-19. Celkový počet lôžok sme rozšírili na 134.

(viac…)

6. októbra 2020

TIPOS venuje Fakultnej nemocnici Trnava pomoc v hodnote 20 000 Eur

Aktuálne sa neustále zvyšujú počty nakazených koronavírusom a nadchádzajúce obdobie bude v našich nemocniciach s prichádzajúcimi nápormi pacientov oveľa náročnejšie. Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. sa rozhodla venovať 10 univerzitným a fakultným nemocniciam na Slovensku dokopy 200 tisíc eur, ktoré poslúžia na nákup potrebného vybavenia, prístrojov a na prípadné dobudovanie infraštruktúry v súvislosti s pandémiou COVID-19. Fakultnej nemocnici Trnava venujú 20 000 Eur.

(viac…)

2. októbra 2020

Fakultná nemocnica Trnava sa pripravila na zvládnutie druhej vlny COVID-19

Fakultná nemocnica Trnava sa pripravila na zvládnutie druhej vlny COVID-19. V rámci prípravy vytvárala zásoby osobných ochranných pomôcok, školila personál a reprofilizovala lôžka.

(viac…)

25. septembra 2020

V ankete TOP LEKÁR SLOVENSKO máme troch lekárov

Zdravotnícke noviny každý rok organizujú verejnú anketu TOP LEKÁR SLOVENSKO, ktorá je spojená s ocenením najlepších lekárov na Slovensku. V ankete hlasujú pacienti, ktorí môže dať konkrétnemu lekárovi hlas.

(viac…)

25. septembra 2020

Otvorili sme ambulanciu pre rezistentnú hypertenziu

Artériová hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je ochorenie, ktorému patrí smutné prvé miesto medzi príčinami, ktoré vedú k úmrtiu. Pri neliečení tohto ochorenia spôsobuje ďalšie ochorenia, ktoré môžu viesť k smrti.

(viac…)

16. septembra 2020

Fakultná nemocnica Trnava otvára veľkokapacitné odberové miesto na testovanie COVID-19

Fakultná nemocnica Trnava otvára od 17.9. 2020 veľkokapacitné odberové miesto (VOM) na COVID-19.

(viac…)

22. augusta 2020

Rodičky sa môžu zúčastniť prehliadky pôrodnice virtuálne

Fakultná nemocnica Trnava realizuje vždy v prvý pondelok v mesiaci o 14:00 prehliadku pôrodnice, na ktorú môžu prísť budúce mamičky, aby sa oboznámili s prostredím pôrodnice. Z dôvodu ochrany rodičiek v súvislosti s COVID-19, vedenie FN Trnava zrušilo prehliadky pôrodnice. Nahradí ju však virtuálna prehliadka.

(viac…)

5. augusta 2020

Fakultná nemocnica Trnava rozširuje diabetologickú ambulanciu

Fakultná nemocnica Trnava rozširuje diabetologickú ambulanciu, ktorá je súčasťou Kliniky vnútorného lekárstva. 

(viac…)

20. júla 2020

Priestory onkologickej ambulancie FN Trnava prešli kompletnou rekonštrukciou

Priestory Onkologickej ambulancie Fakultnej nemocnice Trnava prešli kompletnou rekonštrukciou. Investičné náklady sa vyšplhali na sumu 100 000 eur, ktorú preinvestovala spoločnosť ISMONT.

(viac…)