Kategória: Aktuality

9. apríla 2021

Informácie o fungovaní Diabetologickej ambulancie vo FN Trnava

Diabetologická ambulancia vo FN Trnava funguje od 12.4. od pondelka do štvrtka v čase od 7:00 do 15:00.

Pacienti sa môžu objednávať telefonicky na čísle 033/59 38 237 v čase od 13:30 do 14:30.

Pacienti sa objednávajú na základe akútnosti ich zdravotného stavu. Prosíme všetkých pacientov o strpenie a pochopenie pri vybavovaní jednotlivých prípadov, nakoľko je momentálne ambulancia maximálne vyťažená.

25. marca 2021

Fakultná nemocnica Trnava spúšťa do prevádzky vlastnú magnetickú rezonanciu

Fakultná nemocnica Trnava spúšťa do prevádzky vlastnú magnetickú rezonanciu. Pribudla na Rádiologickej klinike FN Trnava, čím sa toto pracovisko rozširuje o ďalšiu diagnostickú metódu.

(viac…)

19. marca 2021

Informácie k novému prihlasovaniu sa na očkovanie a k čakárni

Od 17. marca 2021 je spustený nový registračný formulár na očkovanie. Aktuálne je prístupná registrácia do Čakárne. Neskôr bude otvorená priama registrácia na očkovanie.

(viac…)

12. marca 2021

Denný prehľad hospitalizovaných pacientov s COVID-19 a pozitívne testovaní zamestnanci

Situácia s vývojom ochorenia COVID-19 sa vo FN Trnava mení každým dňom. Preto informujeme širokú verejnosť denným prehľadom o vývoji situácie v našej nemocnici.

(viac…)

2. marca 2021

Stanovisko FN Trnava k článku v ereport.sk

Fakultná nemocnica Trnava sa ohradzuje voči článku, ktorý sa objavil na stránke ereport.sk (1.3. 2021) a v ďalších médiách, ktoré tento článok prevzali. V článku sa spomína Fakultná nemocnica Trnava v súvislosti s vykonaním rozboru prítomnosti alkoholu v krvi. Citované z článku z ereport.sk: „Podľa našich informácií chcela Hrdá potom, ako nafúkala 0,3 promile podstúpiť aj krvný test na alkohol. Vybrala si na to Fakultnú nemocnicu v Trnave.“

Nemocnica sa vyhradzuje voči nepravdivým informáciám, ktoré sa objavujú v článku v súvislosti s FN Trnava. Dňa 26.2. 2021 nebol spomínanej osobe v článku vykonávaný žiadny krvný rozbor, ktorý by mal zistiť prítomnosť alkoholu v krvi. Redaktor článku podsúva čitateľom nepravdivé informácie a poškodzuje meno Fakultnej nemocnice Trnava. Preto nemocnica dôrazne žiada ospravedlnenie zo strany portálu ereport.sk a ďalších portálov, ktoré informáciu prevzali, ako aj zo strany redaktora, ktorý svojím bulvárnymi praktikami poškodzuje meno nemocnice.

14. februára 2021

Počas víkendu sa vo FN Trnava zaočkovalo takmer 2400 učiteľov

Vo Fakultnej nemocnici Trnava (FN Trnava) bolo počas víkendu (13. a 14. február) očkovanie učiteľov vo veku do 55 rokov vakcínou AstraZeneca.

(viac…)

12. februára 2021

OZNAM: OČKOVANIE UČITEĽOV DO 55 ROKOV

V dňoch 13.2. a 14.2. prebehne vo FN Trnava očkovanie učiteľov do veku 55 rokov. Očkovanie sa realizuje na štyroch vakcinačných miestach:
– č. 1. budova Psychiatrického oddelenia FN Trnava (starý areál nemocnice),
– č. 2. budova PCHD (nová budova),
– č. 3. budova Neurológie (starý areál nemocnice),
– č. 4. budova PCHD (nová budova).

Na očkovanie musí byť každý učiteľ registrovaný. Učitelia sa registrovali na vakcináciu cez interný systém, ktorý im poskytol zriaďovateľ.

Čas očkovania začína o 8:00 hod. 

Pre urýchlenie očkovania si môžete stiahnuť, vytlačiť a vypísať potrebné tlačivo, ktoré si prinesiete na očkovanie. Tlačivo nájdete nižšie na ikone Poučenie a dotazník. 

4. februára 2021

Reakcia Fakultnej nemocnice Trnava k medializovaným informáciám k vakcínam proti COVID-19

Fakultná nemocnica (FN) Trnava dementuje informácie, v ktorých sa uvádza, že nevyužité dávky vakcín boli vyhodené. Žiadna dávka vakcíny sa nevyhodila a použité ampulky sa vracajú výrobcovi vakcíny, pričom v každej ampulke musí zostať tzv. bezpečný  zostatok.  Nedošlo však k žiadnemu znehodnoteniu dávok, keďže zbytkovú tekutinu v liekovke (ampulke) nemôžeme s prihliadnutím na typ striekačiek a ihiel považovať za bezpečnú dávku vakcíny.   

(viac…)

27. januára 2021

OTÁZKY A ODPOVEDE K OČKOVANIU

PREČO SA NEDÁ PRIHLÁSIŤ NA OČKOVANIE CEZ KORONA.GOV.SK?

Termíny sa postupne otvárajú. Denná kapacita je momentálne nastavená na 400 miest denne. Poprosíme o priebežné sledovanie stránky korona.gov.sk. Termín očkovania príde do SMS správy po registrácii na stránke korona.gov.sk. 

KEDY MA ZAVOLÁTE ZO ZOZNAMU NÁHRADNÍKOV?

Zoznam náhradníkov slúži vtedy, ak nám v daný deň zostanú nevyužité vakcíny z dôvodu, že sa niekto objednaný na vakcínu nedostavil. V tom prípade voláme ľudí zo zoznamu náhradníkov. Tento zoznam je len záložný zoznam, nezaručuje, že každý registrovaný zo zoznamu sa stane náhradníkom.

AKO MA BUDETE KONTAKTOVAŤ ZO ZOZNAMU NÁHRADNÍKOV?

Po registrácii do zoznamu vám NEPRÍDE SMS. V prípade uvoľnenej vakcíny budeme registrovanú osobu kontaktovať na tel. č., ktoré uviedol v registri náhradníkov.

KTO SA MÔŽE PRIHLÁSIŤ DO ZOZNAMU NÁHRADNÍKOV?

Do zoznamu náhradníkov sa môžu prihlásiť osoby nad 65 rokov alebo osoby, ktoré spĺňajú V. fázu očkovania.

AKÝ JE POSTUP OČKOVANIA?

Očkovanie je rozdelené na 11. fáz. Momentálne sme v 3. fáze, kde sa očkujú ľudia nad 75 rokov.

26. januára 2021

FN Trnava bude mať nové logo

Fakultná nemocnica Trnava v decembri vypísala súťaž o nové logo nemocnice. Do súťaže sa prihlásilo 105 návrhov.


(viac…)