Futbalisti zo Spartak Trnava spravili radosť deťom na Detskej klinike FN Trnava

Futbalisti FC Spartak Trnava zavítali medzi deti na Detskej klinike Fakultnej nemocnice Trnava. Deťom spravili obrovskú radosť a priniesli im aj mikulášske balíčky. Dobrá nálada panovala počas celého stretnutia detí s futbalistami.

 

K deťom Detskej kliniky FN Trnava prišli na návštevu futbalisti FC Spartak Trnava a spríjemnili im pobyt v nemocnici. Keďže niektoré deti nebudú mať Mikuláša doma, tak im futbalisti spravili spartakovského Mikuláša v nemocnici. Hráči priniesli deťom mikulášske balíčky z ktorých mali radosť. Nechýbala ani autogramiáda na podpis karty jednotlivých hráčov. Práve takéto akcie vedia deťom vyčariť úsmev na tvári, čo má aj pozitívny vplyv na ich liečenie. Medzi deti prišli traja hráči Marko Tešija, Matej Jakúbek a Jozef Menich. „Teší nás, že takouto návštevou a sladkosťami sme vedeli detičkám vyčariť úsmev, takže určite to bola pre nás veľmi pekne strávená chvíľa“, povedal hráč FC Spartak Trnava Jozef Menich. Hráči FC Spartak Trnava navštevujú deti vo FN Trnava v predvianočnom období pravidelne.

 

Detská klinika FN na úseku nemocničnej starostlivosti je funkčne a odborne najvyššou jednotkou pre užšie spádové územie okresu a zároveň poskytuje vysokošpecializované služby širšiemu spádovému územiu. Na klinike sú hospitalizované deti od obdobia novorodenca až do ukončenia 18 roku života. Snahou vedenia nemocnice a všetkých pracovníkov detskej kliniky je vytvoriť čo najdomáckejšie prostredie pre hospitalizované deti. Aj takýmito akciami chce deťom nemocnica spríjemniť dobu liečenia. Ďakujeme FC Spartaku Trnava a prajeme veľa výhier v ďalšej sezóne.

Aktuality