Kvalitnejšia liečba pre pacientky

Kvalitnejšia liečba pre pacientky vo Fakultnej nemocnici v Trnave

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa dnes 2. mája 2018 zúčastnila na otvorení nového Mamologického pracoviska vo Fakultnej nemocnici v Trnave. V týchto zrekonštruovaných priestoroch sa bude v súlade so svetovými trendmi zabezpečovať kvalitná diagnostická a terapeutická starostlivosť pre pacientky s ochoreniami prsníkov.

IMG_8939.jpgSúčasťou tohto pracoviska je aj nový digitálny mamografický prístroj s výrazne nižšou radiačnou záťažou pre pacientky. Okrem kvalitnejšej diagnostiky nový mamograf zlepší aj dostupnosť tohto vyšetrenia, resp. čakacie doby na vyšetrenia pre pacientky v Trnavskom kraji. Súčasťou pracoviska je aj mamologická poradňa, ktorá pacientkam zabezpečí komplexnú preventívnu, resp. liečebnú starostlivosť, vrátane multidisciplinárneho prístupu špecialistov z viacerých oblastí.

Vďaka centrálnemu obstarávaniu MZ SR nemocnica zakúpila prístroj s výraznou úsporou. Vďaka tomuto pracovisku bude pre pacientky dostupná kvalitná a včasná diagnostika, ktorá je kľúčová pre následnú úspešnú liečbu,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.IMG_8961.jpg

Na zakúpenie mamografu prispelo ministerstvo zdravotníctva sumou 170 tisíc eur. Najväčším benefitom pre pacientky je, že už nebudú musieť cestovať do iných zdravotníckych zariadení, pretože Fakultná nemocnica v Trnave im poskytne komplexnú diagnostiku aj liečbu.

Zdroj: Tlačová správa MZ SR

Aktuality