COOP Jednota - dar neurologickému oddeleniu

 

COOP Jednota darovala klimatizačné jednotky pre Neurologické oddelenie Fakultnej nemocnice Trnava

 odovzdanie daru COOP

Trnava, 12. september 2019 – Nadácia COOP Jednota darovala pre Neurologické oddelenie FN Trnava klimatizačné jednotky v celkovej hodnote 9 991, 55 EUR, pre celé tretie poschodie Neurologického oddelenia.

Nadácia COOP Jednota nezabúda na tých, ktorí pomoc potrebujú najviac. Jednou z hodnôt nadácie je práve „Človek a zdravie“! Vieme, že zdravie je to najcennejšie čo máme. Preto robíme všetko preto, aby sme čo najviac prispeli k lepšej a zdravšej budúcnosti, uviedol generálny riaditeľ Nadácie COOP Jednota.

Nadácia dlhodobo podporuje slovenské zdravotníctvo. V roku 2018 Nadácia COOP Jednota finančne prispela na zakúpenie prístrojového vybavenia pre Neurologické oddelenie. Tento rok opäť pomohli Neurologickému oddeleniu FN Trnava darovaním klimatizačných jednotiek pre celé poschodie. Prístroje a vybavenie venované nadáciou každodenne pomáhajú lekárom ale hlavne pacientom.

Klimatizácia je pre mnohých ľudí v posledných rokoch nevyhnutnou súčasťou vnímanou ako pomoc na schladenie sa počas horúcich letných dní. Izby pacientov na Neurologickom oddelení sú situované na južnú stranu na najvyššom poschodí budovy. Počas letného obdobia dosahovala teplota na izbách vysoké teploty. „Darovanie klimatizácií výrazne prispieva k zlepšeniu komfortu pacientov. Klimatizované priestory majú pozitívny vplyv aj na poskytovanú zdravotnú starostlivosť. Z medicínskeho hľadiska prínos nižšej teploty prostredia na izbách pacientov vidíme napr. pri terapii pacientov s febrilitami, dehydratáciou ale aj pri rehabilitácií pacientov po akútnych cievnych mozgových príhodách“, povedal primár Neurologického oddelenia MUDr. Krastev.

 

Aktuality