Trnavská nemocnica má nové postele takmer na všetkých oddeleniach

Fakultná nemocnica Trnava v mesiacoch október a november 2015 nakúpila až 86 kusov nových nemocničných lôžok v hodnote 54 696 EUR. Na nákup nemocnica použila kapitálové finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu.

Začiatkom roku 2015 a v roku 2013 prebiehala výmena postelí na viacerých oddeleniach a klinikách. Lôžka boli dovezené zo Salzburgu, Lausanne, Passau a Deggendorfu. Až 40 elektrických polohovateľných postelí venovala nemocnici humanitárna organizácia Maltézskych rytierov v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Berne.

„V súčasnosti máme vymenený už takmer celý posteľový fond. V dohľadnej dobe nás čaká ešte výmena lôžok na Kožnom oddelení, Detskej klinike a na Psychiatrickom oddelení,“ zhrnul stav lôžok riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Neštický. „Prioritou je samozrejme poskytovane kvalitnej zdravotnej starostlivosti, na čo je potrebné aj kvalitné prístrojové a medicínske vybavenie. Potreba komfortu pacienta v rámci terapie je však nezanedbateľná a v tomto smere musíme tiež postupne napredovať,“ povedal riaditeľ Neštický. 

 

 

Aktuality