FN Trnava otvára nové Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti

V apríli 2015 otvorí Fakultná nemocnica Trnava nové Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti, ktoré bude zabezpečovať zdravotnú a ošetrovateľskú starostlivosť pacientom s požiadavkami na podporu základných životných funkcií, najmä dýchania za pomoci umelej pľúcnej ventilácie. Zväčša ide o pacientov, ktorí prekonali kritické ochorenie, prípadne závažný úraz. K dispozícii bude celkom 15 lôžok, z toho až 13 ventilovaných, ktoré budú zabezpečené moderným prístrojovým a zdravotníckym vybavením.

Hlavným cieľom Oddelenia dlhodobej intenzívnej starostlivosti bude pokračovanie v zavedenom liečebnom procese u pacienta, jeho zbavenie sa závislosti na podpore základných vitálnych funkcií, každodenná intenzívna rehabilitácia a pokračovanie v nácviku základných životných návykov, najmä komunikácie a príjmu potravy. Tento komplexný proces zahŕňa lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť, ale aj starostlivosť kvalitných odborníkov z oblastí fyzioterapie, logopédie a ďalších medicínskych odborov podľa konkrétnej potreby pacienta. Veľkým prínosom bude tiež úzka spolupráca zdravotníckeho personálu s rodinnými príslušníkmi, ktorí sa podľa požiadaviek budú môcť do tohto procesu zapojiť. Získajú tak skúsenosti, ktoré budú môcť využiť v prípade, že sa rozhodnú pacienta prevziať do domácej starostlivosti.

V prípade záujmu o bližšie informácie o Oddelení dlhodobej intenzívnej starostlivosti alebo o možnostiach hospitalizácie kontaktujte primárku Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny MUDr. Jarmilu Železkovovú, MBA na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.