Otvorenie nového CT prístroja

Ďalší nový CT prístroj v slovenskej nemocnici, pacientom poskytne najmodernejšiu a šetrnú diagnostiku.

Nový CT prístroj majú k dispozícii už aj pacienti vo Fakultnej nemocnici v Trnave. Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa v utorok zúčastnila slávnostného otvorenia CT pracoviska, kde spolu s vedením nemocnice uviedla nový prístroj oficiálne do prevádzky. Ide o ďalší z moderných prístrojov, ktoré ministerstvo zdravotníctva obstaralo z celkového počtu 13 CT pre 11 slovenských nemocníc. Nové prístroje umožnia vďaka modernej technológii šetrnejšiu a rýchlejšiu diagnostiku pacientov, pri nákupe prístrojov centrálnym obstarávaním vďaka elektronickej aukcii sa zároveň podarilo v porovnaní s českými cenami usporiť približne 15 miliónov eur. Tieto peniaze tak môžu nemocnice investovať do oblastí, kde sú pre pacientov či zdravotníkov najviac potrebné.